...üknagymamám még annak idején Somogybükkösdön volt kocsmárosné és nálunk például télen nem csak bort lehetett az ivóban kapni, hanem a saját málnaszörpünket is.
Madarász Zoltán
Ökogazda, kistermelő
Jelenleg 8 hektáron van saját, családi gyümölcsösünk, ami 2010-es újkori telepítés, főleg bogyósokból. Törekszünk a hagyományokat megtartani és öreganyám jól bevált receptje alapján főzzük ma is lekvárjainkat.
Születésem óta Porrogon élek, egyértelmű volt, hogy itt teremtjük meg magunknak is amire szükségünk van. Dédnagyapám házát alakítottuk át a kor követelményeinek megfelelő feldolgozóvá. Lekvárdánk 2013 októberében készült el. A technológia kialakításakor választanunk kellett: tartósítószer vagy cukor, mint ahogy őseink idejében is volt. Mi inkább utóbbit választottuk. Ha már akkor is tudták, mit hogyan kell csinálni mesterséges adalékanyagok nélkül, akkor az ma miért ne lenne megfelelő? Nem ipari termelésre törekszünk, nem célunk bármelyik üzletlánc polcaira bekerülni, mi a valódi gyümölcsből készült, valóban kézzel, egyenként válogatott gyümölcsfeldolgozásban hiszünk. Mindig saját termést használunk, amiről tudjuk, hogy valóban érett, valóban nincs tele kemikáliákkal, vegyszerekkel. Ezért nincs például csipkebogyó vagy homoktövis kínálatunkban. Nálunk a gyerekek és vendégek is bármikor kimehetnek a kertbe, leszakíthatnak bármit és megehetik. Szeretettel várunk is mindenkit, hogy tekintse meg gazdaságunkat. Május végétől a fagyokig mindig van friss málnánk.
Személy szerint én a feketeberkenyében hiszek. Sokkal többet tud, mint sok agyonreklámozott termék.
Mindig I. osztályú gyümölccsel dolgozunk, abból főzzük a lekvárjainkat, nem a lehullott darabokat használjuk, hanem a növényről kézzel szedettekből. Ráadásul nálunk mindig az van az üvegben, aminek kell. Minden a saját gyümölcséből készül, nem a mennyiséget adó alapokra teszünk mutatóba pl epre,hanem nálunk az eper lekvár kizárólag epret tartalmaz.